KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9419611
nr 941 9611
Pjotr Belenok
(1938-1991), Ryssland
Blandteknik, Pjotr Belenok (1938-1991), komposition med figurer, signerad, -73, motivet: 64x85
Pjotr Belenok, rysk målare född 1938, död 1991.
måndag 16 februari 2015
kl 19:30:18